orbitrek

Orbitrek na siłowni

Wchodząc na siłownię stajemy przed różnego typu sprzętami. Nim zaczniemy trening warto dowiedzieć się czegokolwiek o typie używanych maszyn. Oczywiście w najlepszych siłowniach możemy poprosić o radę trenerów, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jednym z najciekawszych sprzętów treningowych jest orbitrek. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego treningu całego ciała bez obciążania stawów. Orbitreki dzielą się na dwa typy: magnetyczne i mechaniczne.  Największa różnica między nimi dotyczy przede wszystkim systemem dozującym opór. W orbitrekach mechanicznych opiera się on na hamulcu, który poprzez tarcie zmniejsza prędkość koła zamachowego. Z kolei w urządzeniach magnetycznych, hamowanie koła zamachowego opiera się na działaniu pola magnetycznego lub elektromagnetycznego w bardziej zaawansowanych konstrukcjach.

Efekty ćwiczenia na orbitreku

Idąc na dobrą siłownię, warto wybrać trening na orbitreku, ponieważ daje on niezwykłe efekty. Wynika to z faktu, że jest wszechstronnym urządzeniem, które angażuje do pracy ponad 90% wszystkich mięśni ciała, w związku z tym regularne treningi powodują szybkie efekty redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli trening połączymy z odpowiednią dietą redukcja wagi będzie bardzo wyraźna. Dużym plusem jest fakt, że orbitek świetnie sprawdza się w redukcji tłuszczu wokół pasa. Ćwiczenia zwiększają ogólne tempo metabolizmu, dzięki czemu organizm pozbywa się tłuszczu z miejsc, w których jest go najwięcej. Ćwiczenia na orbitrektu to również znaczna poprawa wydolności organizmu.  Stanowią idealny trening wydolnościowy, ponieważ stymulują pracę całego układu krążenia.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Najważniejszą kwestią  w wykonywaniu ćwiczeń na oritreku jest ich regularność. Podczas treningu należy utrzymywać od 70 do 80% własnego tętna. Jest to przedział najbardziej skuteczny w spalaniu kalorii, a także w usprawnianiu wydajności układu krwionośnego oraz oddechowego. Podczas treningu obowiązuje konkretne ustawienie sylwetki: należy mieć wyprostowane plecy, lekko uniesioną głowę oraz wciągnięty brzuch. Przed każdym treningiem obowiązkowo  należy wykonać rozgrzewkę.